قهرمان سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی

قهرمان: سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی سرمایه گذار سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی ربا

گت بلاگز اجتماعی استفاده از پساب فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز ، حذف آب شرب از تناوب آبیاری فضای سبز شهر تهران

مدیرعامل شرکت بوستان ها و فضای سبز شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: با تکمیل طرح جامع آب خام فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و احیای قنوات تمام

استفاده از پساب فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز ، حذف آب شرب از تناوب آبیاری فضای سبز شهر تهران

علی محمد مختاری مدیرعامل شرکت بوستان ها و فضای سبز شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به کارها شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت آبیاری فضای سبز در شرایط کمبود آب، اظهار داشت: چند سالی است که با تکمیل طرح جامع آب خام فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و احیای قنوات تمام سطوح فضای سبز با آب خام، آبیاری شده است و آب شرب به طور کامل از تناوب آبیاری فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از بین بردن شده است است.
وی افزود: طبق طرح جامع آب خام، آب مورد استفاده جهت آبیاری فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از 4 منبع آبی(چاه ها، قنوات، آب های سطحی و پساب فاضلاب) تامین می شود که قطعا بسیاری از این آب ها بعد از نفوذ در زمین و یا جذب به وسیله گیاه مجدداً در تناوب طبیعی آب قرار می گیرند.

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل شرکت بوستان ها و فضای سبز شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: این شرکت به عنوان متولی فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مجموعه ای از فعالیت های ستادی و عملیاتی را در بخش کم کردن سرانه مصرف آب در فضای سبز به انجام رسانده است.
مختاری با اشاره به کارها انجام شده است در جهت کم کردن سرانه مصرف آب، تصریح کرد: کم کردن عرصه های چمن کاری با عوض کردن الگوی کاشت و استفاده از گیاه های پوششی جایگزین چمن و درختان و درختچه های مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط اقلیمی شهر تهران، زیاد کردن کارکرد آب آبیاری فضای سبز با عوض کردن روش های دستی و سنتی به روش های مکانیزه و نوین آبیاری تحت فشار از جمله این کارها است.
وی افزود: استفاده از روش کم آبیاری کردن به وسیله آبیاری بارانی و قطره ای، اجرایی کردن مبحث بازچرخانی آب خام و استفاده از پساب ها، آب های سطحی و روان آب ها جهت آبیاری فضای سبز از دیگر کارها بی نظیر انجام شده است است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | آبیاری | استفاده | شهرداری | اخبار شورای شهر تهران | فضای سبز | احیای قنات ها | کاهش مصرف سرانه آب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog