قهرمان سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی

قهرمان: سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی سرمایه گذار سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی ربا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

تحلیف حسن روحانی با حضور مهمانان خارجی و داخلی و در غیاب رقبای مهم انتخاباتی‌اش و روسای سابق جمهور برگزار شد.

تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

عبارات مهم : خارجی

تحلیف حسن روحانی با حضور مهمانان خارجی و داخلی و در غیاب رقبای مهم انتخاباتی اش و روسای سابق جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، تحلیف دوازدهمین مدیر جمهور ایران، راس ساعت ۱۷ با نواختن سرود جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به وسیله گروه مارش نظامی شروع شد.

تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

علی لاریجانی مدیر مجلس با نواختن زنگ آغازین جلسه علنی گفت که جلسه با حضور ۲۵۴ نماینده رسمی است و بعد از آن امیرحسین قاضی زاده عضو هیأت رئیسه مجلس دستور جلسه ۱۲۶ ام را قرائت کرد. در ابتدای جلسه کریم منصوری قاری قرآن، آیات ۸۹ تا ۹۱ سوره نحل را قرائت کرد و محمد حسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس ترجمه این آیات را خواند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت قرآن نام تمامی کشورهای حاضر در مراسم تحلیف را برد و با اشاره به سالگرد مشروطه به برگزاری باشکوه انتخابات اشاره کرد و خطاب به مدیر جمهور گفت که حل پرسشها کشور به تلاش مجدانه و همکاری قوای سه گانه نیاز دارد که به همین جهت مجلس نیز از اهتمام دولت در برطرف موانع تولید و رشد سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توسعه صادرات حمایت می کند.

تحلیف حسن روحانی با حضور مهمانان خارجی و داخلی و در غیاب رقبای مهم انتخاباتی‌اش و روسای سابق جمهور برگزار شد.

لاریجانی بعد از آخر صحبت هایش از مدیر قوه قضاییه خواست که با حضور در پشت تریبون به ایراد سخنانش بپردازد.

آیت الله آملی لاریجانی در آخر صحبت هایش خطاب به روحانی گفت که همه مسئولان نظام حامی او خواهند بود. من نیز به عنوان مدیر قوه قضاییه از هر خدمتی دریغ نمی کنم. نظام ما نیازمند تلاش های خالصانه مسئولان متعهد کشور و آحاد ملت است.

با آخر صحبت های آملی لاریجانی، مدیر مجلس از روحانی خواست که جهت ادای سوگند پشت تریبون حاضر شود.

تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

در این هنگام یکی از نمایندگان با فریاد خواستار دادن تذکر شد که به او چنین اجازه ای داده نشد.

در نهایت روحانی، کنار آملی لاریجانی پشت تریبون مجلس ایستاد و جهت پاسداری از اسلام و نظام و قانون اساسی سوگند یاد کرد. بعد از آخر سوگند روحانی و آملی لاریجانی با یکدیگر دست دادند و همه حضار نیز آن ها را تشویق کردند.

تحلیف حسن روحانی با حضور مهمانان خارجی و داخلی و در غیاب رقبای مهم انتخاباتی‌اش و روسای سابق جمهور برگزار شد.

بعد از ادای سوگند مدیر جمهور دوازدهم صحبت هایش را با اشاره به سالگرد مشروطه شروع کرد و گفت که مکلف به استیفای حقوق و مصالح همه مردم است و انجام این وظیفه بدون کمک میسر نخواهد شد.

روحانی دولت دوازدهم را دولت معتدل و مصلح در سیاست داخلی و خارجی تعبیر کرد که صلح را بر جنگ ترجیح می دهد.

تحلیف دوازدهم بدون حضور رقبای مهم روحانی

رئیس جمهور آخر صحبت هایش را به پرسشها خارجی تخصیص داده شده است داد و گفت که ملت کشور عزیزمان ایران هرگونه ترساندن و تحریم را مقابله به مثل جواب می دهد. موضوعی که تشویق حضار و احسنت آن ها را در پی داشت.

روحانی بعد از آن گفت که آنهایی که به دنبال پاره کردن برجام هستند بدانند که با این کار طومار عمر سیاسی خود را پاره خواهند کرد. این صحبت های روحانی باز هم احسنت و تشویق بلند حضار را در پی داشت.

بعد از صحبت های روحانی با وجودی که بر طبق روال دوره اول او انتظار می رفت که کابینه اش را در مراسم تحلیف معرفی کند، این اتفاق نیفتاد که لاریجانی از مدیر مجلس خواست که هر چه سریعتر کابینه ای تازه با نفس تازه مجلس معرفی کند تا کارها پیش رود.

مراسم تحلیف ۶۵ دقیقه ای در ساعت ۱۸:۰۵ با نواخت زنگ علی لاریجانی به آخر رسید که طبق گفته مدیر مجلس جلسه بعدی ۱۷ مرداد خواهد بود.

بعد از آخر مراسم در حالی که روحانی به همراه لاریجانی در حال خروج از صحن پارلمان بودند، وزیر خارجه عمان روحانی را بغل کرد و با او خوش و بش کرد.

آن سوی پارلمان نیز موگرینی با ابتکار، مولاوردی و صالحی صحبت می کردند. بعد از آخر این صحبت ها قشقاوی و موگرینی به سمت تعدادی از نمایندگان رفته و با آن ها صحبت کردند. نمایندگان از قشقاوی درخواست کردند که از آن ها به همراه موگرینی تصویر بگیرد. قشقاوی نیز از دوربین گوشی یکی از نمایندگان تصویری از آن ها گرفت.

در حالی که مهمانان خارجی و نمایندگان از صحن پارلمان خارج می شدند روسای قوا و بعضی دیگر از مهمانان تمبر تحلیف یازدهم را باطل کرده و تمبر یادبود تحلیف دوازدهم را امضا کردند. سپس مهمانان خارجی و داخلی عمدتا روسای هیأت های خارجی با روسای قوا تصویر یادگاری گرفتند.

به گزارش ایسنا، بیت امام خمینی (ره)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و یادگار امام نیز از مهمانان این مراسم بودند.

حضور هنرمندان، ورزشکاران و سیاسیون از طیف های متفاوت از نکات جالب تحلیف دوازدهم بود. به طوری که صورت هایی همچون داریوش ارجمند، علی دایی، کریم باقری و علی پروین در مراسم حضور داشتند ولی در این مراسم روسای سابق جمهور حاضر نبودند. این نخستین مراسم تحلیف بعد از انقلاب اسلامی بود که در غیاب آیت الله هاشمی برگزار شد.

از غایبان دیگر این مراسم می توان به قالیباف و رئیسی از رقبای مهم روحانی در انتخابات اشاره کرد.

همچنین در این مراسم روسای مجالس سابق مجلس ازجمله ناطق نوری و حداد عادل حضور داشتند. در شرایطی که تمامی مهمانان در صندلی های جلویی صحن پارلمان نشسته بودند حسین فریدون برادر مدیر جمهور در انتهای صحن مجلس و بر روی صندلی سمت نمایندگان نشسته بود.

در قسمت بالایی مجلس یعنی در جایگاه خبرنگاران و تماشاچیان نیز سفرای کشور عزیزمان ایران در کشورهای خارجی و بعضی از مهمانان خارجی حضور داشتند که جایگاه آن ها را از خبرنگاران داخلی جدا کرده بودند.

در بیرون مجلس نیز تدابیر امنیتی جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم تحلیف اندیشیده شده است بود به طوری که اجازه تردد اتومبیل در خیابان های منتهی به مجلس داده نمی شد.

تحلیف حسن روحانی در دومین دوره دولت خود در حالی به اتمام رسید که روسای قوای قضاییه و مقننه هر دو وعده کمک به دولت دوازدهم را دادند و مدیر جمهور نیز از هر کمکی استقبال کرد و دولت خود را دولت معتدل و مصلح خواند.

واژه های کلیدی: خارجی | لاریجانی | حسن روحانی | رئیس جمهور | علی لاریجانی | سرود جمهوری اسلامی | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog