قهرمان سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی

قهرمان: سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی سرمایه گذار سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی ربا

گت بلاگز اصفهان بازدید 1000 گردشگر از موزه عصارخانه شاهی

مدیر موزه عصارخانه شاهی گفت: امسال در ایام عید بیش از هزار و 200 نفر بازدیدکننده داشتیم.

بازدید 1000 گردشگر از موزه عصارخانه شاهی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد معماریان اظهار کرد: موزه عصارخانه شاهی تحت عنوان مرکز مطالعات فرهنگ عامه و مشاغل سنتی اصفهان، اقدام به شناسایی، ثبت و ضبط تاریخ شفاهی مشاغل سنتی اصفهان را با فرمت فیلم مستند تهیه کند.

وی افزود: در فاز اول این طرح 10 شغل مشمول بر قفل سازی، قلمکاری، سوخت معرق، ملیله کاری، طلاکوبی، سفالگری، شبکه بری، گلیم بافی و پاپیه ماشه گزینش و بازیگران و صورت های معروف برجسته آن معرفی شدند.

مدیر موزه عصارخانه شاهی با اشاره به اینکه این مشاغل در دست فراموشی بودند، تصریح کرد: این لوح های فشرده با نام «راسته» مرتبط با مشاغل و بازار، قرار است در شبکه نمایش خانگی توزیع شود و جهت پخش از صدا و سیما هم برنامه ریزی شده است است.

بازدید 1000 گردشگر از موزه عصارخانه شاهی

معماریان با بیان اینکه این مجموعه با معرفی دیگر مشاغل سنتی اصفهان ادامه دار خواهد بود، یادآور شد: در گزینش بازیگران و صورت های معروف به سراغ تنها بازماندگان آن هنر رفتیم و یا برجسته ترین هنرمند آن رشته را شناسایی و معرفی کردیم.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه «از میدان تا میدان» خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در قالب فوتوواک که یک حرکت جهانی است شکل گرفت که تعدادی عکاس جمع می شوند و با طی مسافتی از آن مسیر عکاسی می کنند.

مدیر موزه عصارخانه شاهی اضافه کرد: در این نمایشگاه حدود 300 عکاس گرد هم آمدند و از میدان نقش دنیا تا میدان امام علی را عکاسی کردند که ماحصل آن گزینش 30 تصویر از 30 عکاس بود که در موزه عصارخانه شاهی در ایام عید مورد دیدار گردشگران قرار گرفت.

معماریان تأکید کرد: عصارخانه شاهی تنها موزه عصاری اصفهان و بلکه کشور عزیزمان ایران است که به شیوه نوین بازسازی شده است و تجهیزات قدیمی آن در معرض نمایش قرار گرفته است.

مدیر موزه عصارخانه شاهی گفت: امسال در ایام عید بیش از هزار و 200 نفر بازدیدکننده داشتیم.

وی عصارخانه شاهی را تنها کارخانه صنعتی 400 ساله کشور عزیزمان ایران دانست و گفت: قدمت این مکان به وقت شاه عباس باز می گردد که از دانه های روغنی، روغن تهیه می شد و مصارف صنعتی و خانگی داشت و جهت روشنایی شهر و پخت غذا مورد استفاده قرار می گرفت.

مدیر مرکز مطالعات فرهنگ عامه و مشاغل سنتی اصفهان خاطر نشان کرد: موزه عصارخانه شاهی نخستین مرکزی است که به صورت رسمی پروژه تاریخ شفاهی اصفهان را نقطه به نقطه شروع کرده و سال گذشته ثبت خاطرات راسته به راسته بازار اصفهان شروع شده است که پروژه ای کلان در سطح ملی است و مجموعه اول آن تا آخر اردیبهشت ماه آماده خواهد شد.

معماریان ادامه داد: هم وقت ثبت خاطرات و تاریخ نقاط دیگر شهر هم در دستور کار واقع شده است است که تا آخر سال پرونده های زیادی از این پروژه ها شناسنامه سازی شده است و به ثمر می رسد.

وی با اشاره به استقبال مسافران نوروزی از موزه عصارخانه شاهی عنوان کرد: امسال بیش از هزار و 200 نفر بازدیدکننده داشتیم که رشد یکنواختی را نسبت به سال های گذشته در پی داشته است.

مدیر موزه عصارخانه شاهی با اشاره به اقداماتی که جهت شناسایی بهتر این مجموعه صورت گرفته هست، تأکید کرد: سایت موزه عصارخانه شاهی راه اندازی شده است و تابلوهایی هم در میدان امام جهت آشنایی بهتر راه اندازی شده است و در هتل ها هم تبلیغاتی شکل گرفته است که بنا داریم تا موزه را به عنوان یک تفریح نشانه دار در سبد بازدیدهای فرهنگی خانواده ها قرار دهیم.

بازدید 1000 گردشگر از موزه عصارخانه شاهی

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: معرفی | مجموعه | اصفهان | نمایشگاه | میدان امام | بازدید گردشگران | موزه عصارخانه شاهی | تهیه مستند از مشاغل سنتی اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog