قهرمان سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی

قهرمان: سیستم اقتصاد اقتصادی سود بانکی سرمایه گذار سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی ربا

گت بلاگز وب‌گردی پیمانکار پارک را نمی‌بخشم

پس از گذشت یک‌سال از ماجرای فوت تلخ فاطمه ٥ساله در حوض آب‌نمای پارک کوهسار، دادگاه پیمانکار پارک را مقصر معرفی کرد.

پیمانکار پارک را نمی‌بخشم

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، براساس حکم دادگاه، پیمانکار به ٤ ماه حبس و پرداخت دیه محکوم شده است هست. این حکم درحالی صادر شده است که خانواده فاطمه نسبت به آن اعتراض دارند و خواستار پیگیری مجدد به این پرونده هستند.ساعت ٢٠:٤٥ چهارم خردادماه سال گذشته ماموران کلانتری ١٦٩ مشیریه در تماس با بازپرس خاص قتل از ماجرای فوت هولناک دختری در آب‌نمای پارک کوهسار شهرک رضویه خبر دادند. با اعلام این خبر، بازپرس محسن مدیر دِه همراه تیم‌های تخصصی پلیس و پزشکی قانونی در محل حاضر و با صحنه تلخی روبه‌رو شدند. تیم‌های امدادی و آتش‌نشانان با ورود به آب‌نمای پارک به جست‌وجوی دختر ٥ساله پرداختند ولی با تکه‌های جسد او که در سطح آب پخش شده است بود، روبه‌رو شدند. بدهید ترتیب، ماموران اداره ١٠ پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت تحقیقات خاص وارد عمل شدند و پی بردند که خانواده فاطمه حدود ٢٠‌سال است در این منطقه زندگی می‌کنند و روز اتفاق فاطمه و مادرش به پارک نزدیکی خانه‌شان رفته بودند که ناگهان مادر فاطمه متوجه ناپدید شدن دخترش می‌شود و زمانی که به سمت حوض آب‌نما می‌رود، دمپایی دخترش را روی آب مشاهده می‌کند. او از نگهبان پارک می‌خواهد که پمپ آب را خاموش کند، ولی دیگر کار از کار گذشته بود و پمپ مکش آب داخل حوض دختر کوچولو را بلعیده بود. بررسی‌های ابتدایی در محل نشان از آن داشت که اطراف حوض آب هیچ حصار محافظتی وجود ندارد و قسمتی که آب از آن مسیر به وسیله دستگاه پمپ مکش می‌شود نیز هیچ محافظی ندارد، ولی فردای روز اتفاق و خیلی سریع اطراف حوض آب‌نما نرده‌کشی و روی مسیر ورودی پمپ حوض آب، توری فلزی راه اندازی شده است بود.
ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند که ناظر شهرداری به این پارک، دختر جوانی است که از چندی قبل با ارایه گزارش‌هایی از ماجرای به دزدی رفتن حفاظ آب‌نما به پیمانکار و شهرداری گزارش و هشدارهای مورد نیاز را ارایه داده بود و با ‌وجود این، جهت پیشگیری از بروز اتفاق باید این آب‌نما تعطیل می‌شد ولی این اقدام صورت نگرفت.

عبارات مهم : پرونده
بازسازی صحنه فوت دخترکوچولو
روز سه‌شنبه ١٢ خردادماه ‌سال گذشته، بازپرس محسن مدیر دِه همراه تیم‌های تشخیص هویت و پزشکی قانونی جهت بررسی‌های دقیق و بازسازی صحنه فوت تلخ فاطمه در محل اتفاق حاضر شدند و با گذشت یک هفته از این ماجرا استخوان‌های به‌جامانده‌ای از دختر کوچولو در بخش آبشار آب‌نمای پارک به دست آمد.
دستگیری پیمانکار
بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی بعد از بررسی‌های دقیق و بررسی نظریه‌های کارشناسی و بیانات شهردار منطقه و مسئولان مربوط در این پرونده، روز ١٩ خردادماه دستور بازداشت پیمانکار بوستان را به اتهام بی‌مبالاتی منجر به فوت (قتل غیرعمد) با صدور قرار وثیقه ٢٠٠‌میلیون تومانی صادر کرد که این پیمانکار پارک با گذاشتن وثیقه ٢٠٠‌میلیون تومانی از بازداشت پلیس آزاد شد. در ادامه، جزییات مبهم در پرونده فاطمه برطرف شد و پرونده جهت صدور حکم نهایی در اختیار دادگاه بعثت قرار گرفت.
صدور حکم جهت پیمانکار
در نهایت بعد از گذشت یک‌سال از این اتفاق دردناک، جلسه پیگیری به این پرونده در شعبه ١١ دادگاه بعثت برگزار شد و براساس رأی دادگاه، مدیرعامل شرکت پیمانکار به ۴ ماه حبس و پرداخت نصف دیه مرد کامل محکوم شد.
رضا سلیمی، وکیل خانواده فاطمه راجع به حکم صادره شده است از سوی دادگاه گفت: «براساس رأی دادگاه، مدیرعامل شرکت پیمانکار به ۴ ماه حبس و پرداخت نصف دیه مرد کامل محکوم شده است هست. قرار هست، نصف دیگر دیه هم به وسیله صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت شود. در حقیقت به خانواده امیری دیه کامل تعلق می‌گیرد، البته نصف آن را مقصر و بقیه به وسیله صندوق مذکور پرداخت می‌شود. مدیرعامل شرکت پیمانکار می‌تواند به حکم صادره اعتراض کند و امکان دارد رأی در دادگاه تجدیدنظر عوض کردن یابد و پرداخت دیه نیز منوط به نتیجه دادگاه تجدیدنظر است.» وکیل خانواده فاطمه ادامه داد: «پیش‌بینی می‌کردیم حبس بیشتری به پیمانکار تعلق گیرد و ۴ ماه حبس به واقع ما را شوکه کرد. قاضی می‌توانست تا سه‌سال هم حبس بدهد، ولی از آنجایی که متهم سابقه نداشته و متاهل بوده، با دو درجه تخفیف به او ٤ماه حبس دادند. سهم دیه مقصر به وسیله شرکت بیمه پرداخت خواهد شد و جهت دوران حبس نیز اگر بتواند رضایت خانواده را بگیرد، تخفیف خواهد گرفت و این در شرایطی است که رأی قطعی شود. البته اگر رضایت بگیرد، می‌تواند همان ٤ماه حبس را نرود.»
درد دل مادرانه
یک‌سال از این ماجرای تلخ می‌گذرد و مادر فاطمه هنوز با دیدن تصویر دخترش به آرامی اشک می‌ریزد و باور ندارد بازی دخترش در پارک، آخرین روز زندگی‌اش بوده هست. فوت تلخ فاطمه باعث خاموشی خوش حالی و سکوت در منزل پرهیاهو شده؛ هرکدام از اعضای خانواده به هر جای منزل که نگاه می‌کنند، خاطره‌های کودکانه دختر کوچولو را می‌بینند. برادر٢٠ساله فاطمه که کر و لال است بعد از فوت تلخ و ناگهانی خواهرش دیگر آن جوان همیشگی نیست و دلتنگی خواهر و خاطراتش او را گوشه‌گیر کرده هست. این حرف‌ها را مادر دختر ٥ساله می‌زند که یک‌سال قبل با وجود این‌که صحنه تلخی را دیده بود، نمی‌خواست باور کند که دیگر دخترش را نخواهد دید و از مردم کمک می‌خواست و تلخ‌تر از همه این بود که جسد دختر که به داخل دستگاه پمپ حوض آب رفته بود حتی قابل شناسایی هم نبود. مادر فاطمه به خبرنگار «شهروند» گفت: «پس از این اتفاق پسرم گوشه‌گیر شده است و افسردگی گرفته است و بارها از منزل خارج شده است و بعد از این‌که همه جا را به دنبالش می‌گشتیم او را در بهشت زهرا و بالای قبر خواهرش پیدا می‌کردیم. آخرین‌بار همین سه‌شنبه‌شب بود که متوجه نبودن پسرم در منزل شدیم و هر جایی را که فکر می‌کردیم به دنبالش گشتیم و از پلیس کمک خواستیم تا این‌که او را درحالی‌که بالای قبر خواهرش نشسته بود در بهشت زهرا پیدا کردیم. روز شنبه هنگامی که ماجرای حکم دادگاه را جهت پیمانکار شهرداری که باعث فوت تلخ دخترم شده است بود، شنیدیم شوکه شدیم چون فکر می‌کردیم حکم سنگین‌تری بدهند و با این تصور که باید حداقل ٦‌سال در زندان باشد حکم به ٤ ماه زندان دادند. در این مدت بارها شهرداری منطقه به دیدن ما آمدند و با ما ابراز همدردی‌کردند، ولی هیچ وقت از سوی خانواده یا خود پیمانکار کسی به سراغمان نیامد و به خاطر همین به این حکم اعتراض داریم و هیچ راهی جهت بخشیدن این پیمانکار که باعث فوت تلخ دخترم شده است هست، وجود ندارد. چندماه قبل پسرم در یک اتفاق تصادف آسیب دید ولی از همان لحظه تصادف، خانواده راننده ماشین پیگیر سلامت پسرم بودند و بارها به سراغمان آمدند و ابراز همدردی و ناراحتی می‌کردند تا این‌که پسرم از بیمارستان مرخص شد. ماشین مرد جوان به خاطر تصادف با پسرم توقیف شده است بود ولی واکنش‌ها انسان‌دوستانه راننده باعث شد که خودمان تصمیم به بخشش بگیریم ولی پیمانکار شهرداری چه توقعی از ما دارد که او را ببخشیم، هنگامی که در این یک‌سال یک‌بار هم به دیدن ما نیامده هست. من خودم هنوز اصلا او را ندیده‌ام. جهت همین هیچ بخششی در کار نیست و قطعا به همین حکم هم اعتراض می‌کنیم. چراکه باید مجازاتش سنگین‌تر از این باشد. یک فرزند به نحوه هولناکی جان باخته و باید مقصرانش مجازات شوند.»

منبع:شهروند

انتهای پیام/

پیمانکار پارک را نمی‌بخشم

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | خانواده | شهرداری | حکم دادگاه | پرداخت دیه | اخبار جالب | حادثه پارک کوهسار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog